Absolwent przedszkola jest:

• Taktowny

Zadania

Drodzy Rodzice!

Pokazaliśmy wam listę ciekawych stron internetowych dla dzieci, a teraz idziemy krok dalej. Proponujemy wam WYZWANIA-ZADANIA. Co kilka dni pojawią się na naszej stronie. Będą to prace plastyczne, wytwórcze, zabawy lub doświadczenia. Malujcie, rysujcie, róbcie zdjęcia. Po powrocie do przedszkola przynieście wywołane lub wydrukowane zdjęcie waszych pociech podczas zabaw, gotowe prace plastyczne i inne... Zrobimy galerię naszych wyzwań.

Zadania są dla dzieci z wszystkich grup! Nie są obowiązkowe, ale myślimy, że to dla nich będzie ciekawa alternatywa.

Zadania do pobrania znajdują się w zakładkach:

WYZWANIA-ZADANIA

Drodzy Rodzice!

Wyzwania-zadania na 1 tydzień:

1."W marcu jak w garncu". Wykonaj pracę plastyczną na temat zmiennej marcowej pogody. Technika wykonania i format dowolny.

2. "Zabawne eksperymenty"- instrukcje w linku poniżej. Wykonaj dowolną liczbę eksperymentów z filmiku. Pamiętajcie o zdjęciach!

Jeśli nie macie możliwości wydrukować zdjęć to po powrocie do przedszkola pomożemy!

Pozdrawiamy i życzymy zdrowia!

Wychowawcy przedszkola

Drodzy Rodzice

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że przerwa w pracy przedszkola to dla Was ciężki czas. Postanowiliśmy pokazać wam kilka ciekawych stron internetowych, a także propozycje zabaw i materiałów do wydruku dla naszych najmłodszych uczniów! Pozdrawiamy!

Wychowawcy przedszkola

•  Materiały do wydruku:

grafomotoryka-wiertarkagrafomotoryka-motylmemo-zwierzętaszlaczki-zamekukład słoneczny planety do wycięcia

• ZESTAWIENIE ADRESÓW STRON INTERNETOWYCH: bezpieczne i przyjazne strony www dla dzieci:

matzoo.pl – matematyczne zoo, łamigłówki, zabawy matematyczne, programowanie.

- http://www.zoo.waw.pl/wycieczka/Wycieczka-zoo.html - wirtualna wycieczka do ZOO.

- www.ciufcia.pl – strona przeznaczona dla małych dzieci oraz ich rodziców; zawiera ponad 130 przyjaznych zabaw, zaprojektowanych przez psychologów.
 - www.domowyprzedszkolak.pl – portal przeznaczony dla przedszkolaków; dzieci znajdą tu gry, kolorowanki, zabawy edukacyjne, nauczą się piosenek oraz uzyskają informacje na temat ciekawych zajęć plastycznych.
www.kulturalnyplaczabaw.pl – to bezpieczna strona dla dzieci podzielona na następujące działy: zajęcia plastyczne, muzyka i piosenki, gry i zabawy, bajki oraz film i teatr.
 - www.kolorowanki-dla-dzieci.pl – zbiór kolorowanek dla dzieci podzielonych na przeróżne kategorie.
 - www.puchatek.pl – strona internetowa poświęcona Kubusiowi Puchatkowi oraz jego przyjaciołom; zawiera opisy postaci, gry dla dzieci, tapety na pulpit, wygaszacze ekranu oraz kolorowanki.
 - www.kubusiowo.com – strona dla fanów mieszkańców Stumilowego lasu, znajdują się na niej bajki zarówno do czytania, jaki i oglądania, gry i zabawy, kolorowanki oraz wiele innych atrakcji.
 - www.lulek.tv – bogaty wybór gier edukacyjnych dla małych i dużych dzieci.
 - www.pankuleczka.pl – serwis poświęcony książeczce dla dzieci o tym samym tytule; na stronie znajdziemy ciekawe zabawy dla najmłodszych: labirynty, puzzle, kolorowanki.
 -www.wierszedladzieci.pl – strona zawiera multimedialne wierszyki dla dzieci, piosenki, quizy, gry, kolorowani oraz wirtualne pianino.
 - www.dzieci.mos.gov.pl – strona poświęcona nauce ochrony środowiska poprzez zabawę. Można na niej znaleźć porady jak dbać o środowisko, ciekawostki na temat otaczającego nas świata, ale również gry i zabawy przeznaczone dla najmłodszych.
 - www.zosiaikevin.pl – strona przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz dzieci, które zaczynają uczyć się języka angielskiego; to interaktywny kurs języka angielskiego dla najmłodszych.
 - www.krasnoludki.pl – portal z grami i zabawami dla dzieci oraz bajkami do obejrzenia.
 - www.gra-dla-dziecka.pl – portal zawiera zestaw bezpiecznych gier, stymulujących umysły dzieci.
 - www.bajka.pl – portal zwiera bogaty zbiór bajek, baśni i opowiadań dla dzieci.

Copyright © 2020. Strona Przedszkola w Międzyrzeczu Rights Reserved.