Aktualności

mikolajW miniony piątek 6 grudnia obchodziliśmy w szkole Mikołajki. Samorząd Szkolny zadbał, aby w tym dniu było wiele atrakcji dla wszystkich. Od pierwszej przerwy odbywał się kiermasz czapek mikołajkowych oraz czerwonych nosów Rudolfa. Nosy cieszyły się tak dużym powodzeniem, że już na pierwszej przerwie wszystkie zostały sprzedane :-) Każdy kto kupił czapkę lub czerwony nos, mógł brać udział w loterii mikołajkowej. Wystarczyło napisać imię, nazwisko i klasę i wrzucić swoją karteczkę do pojemnika. Losowanie odbyło się na dużej przerwie o godz. 12. Wylosowano dwudziestu szczęśliwców, którzy otrzymali świąteczne upominki, m.in: świąteczne kubki, naklejki, słodycze, świeczki, balsamiki do ust. ozdoby świąteczne. Ponadto na każdej przerwie mogliśmy się wczuwać w świąteczny klimat, bowiem Mikołaj i Marcin (8a) puszczali dla nas najpiękniejsze i najbardziej znane piosenki świąteczne. Okres przedświąteczny to także czas, aby pomyśleć o potrzebujących. Na dwóch przerwach rozprowadzane były też dobroczynne kartki świąteczne z fundacji Sursum Corda, z których dochód przeznaczony jest dla chorych dzieci. Przez cały dzień w szkole było wesoło, świątecznie i bardzo czerwono!

banialukaDnia 15.11.2019r. w piątek, klasy pierwsze udały się na wycieczkę autokarową do Bielskiego Teatru „Banialuka” na przedstawienie teatralne pt. ”Tymoteusz wśród ptaków”.

Miś Tymoteusz znajduje w lesie jajko i postanawia pomóc pisklęciu przyjść na świat. Na takie postępowanie nie zgadza się tata Tymoteusza, bo…. nigdy tak nie było, żeby niedźwiedź wysiadywał jajka. Barwna opowieść, która w łagodny i zabawny sposób dotyka spraw najważniejszych: tolerancji, odpowiedzialności, relacji dzieci z rodzicami i zaufania, porusza najmłodszego widza.

Dzieci spisały się wspaniale, wszystkim bardzo się podobało przedstawienie i teatr, z cierpliwością i zaciekawieniem oglądały co się dzieje na scenie. Po spektaklu odbyła się pamiątkowa sesja z aktorami.

Specjalne podziękowania dla pani Moniki Stokłosa za pomoc w pełnieniu obowiązków opiekuna wycieczki.

koloturystyczneDnia 9 listopada uczestnicy Koła Turystycznego wybrali się na jeden z mało uczęszczanych szczytów Beskidu Żywieckiego Bąków. Trasa okazała się widokowo bardzo ciekawa, a pogoda jesienna dodała dodatkowego uroku temu miejscu. Bąków inaczej zwany Czeretnik to najwyższy szczyt (766 m)  w Paśmie Pewelskim. Nasza grupa wraz z członkami PTTK wychodziła niebieskim szlakiem ze Ślemienia, a schodziliśmy żółtym do Jeleśni. Zapraszamy do wędrowania po górach.

warsztaty

Uczniowie klasy trzeciej brali udział w warsztatach teatralno-czytelniczych w Chatce w Międzyrzeczu. Pani Małgosia Drzewicka oraz pani Marcelina Dziedzic poprzez zabawę uczą nas uważnego czytania oraz umiejętności aktorskich. Naszym pierwszym spotkaniom towarzyszy wiersz J. Tuwima „Rzepka”. Wcielając się w role bohaterów uczyliśmy się operowania głosem pod względem intonacyjnym. A wszystkiemu towarzyszyło śmiech, zabawa, dobry humor.

reksio2Nasza szkoła brała udział w zorganizowanej akcji pod hasłem „Tydzień Reksia”. Klasa trzecia na zajęciach komputerowych zrobiła plakaty, które zachęcały do wsparcia zwierząt w schronisku Reksio w Bielsku-Białej. W każdej klasie i grupie przedszkolnej rozpoczęto zbiórki kocyków i karm dla piesków i kotów. Najwięcej zebrały grupy przedszkolne, bo, aż 3 ogromne kosze. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.

naboy2019

22 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  międzynarodowych zawodach Náboj Junior 2019. Nasza szkoła reprezentowana była przez dwie czteroosobowe drużyny uczniów klas siódmych i ósmych. Zawody odbyły się w Bielsku-Białej w 5 LO, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie V LO. Zdobyte miejsca: w Bielsku-Białej (3 miejsce), w Polsce (49 miejsce) i klasyfikacja międzynarodowa (333 miejsce). Więcej szczegółów:

Wyniki Náboja 2019, międzynarodowe

Wyniki Náboja 2019, Polska

Wyniki Náboja 2019, Polska, Bielsko-Biała

Zadania

piesnipatriotyczne

We wtorek, 19 listopada 2019 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Pieśni Patriotycznej. Wzięły w nim udział klasy IV-VIII. Mogliśmy wysłuchać wykonania różnych pieśni o charakterze patriotycznym takich jak: „Rota”, „Piechota”, „Wojenko, wojenko”, „Ułani, ułani”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, itp... Uczniowie z wymienionych klas przygotowali nie tylko pieśni, ale również wystąpili w strojach nawiązujących do wydarzeń historycznych  oraz odpowiednio ułożone układy taneczne. Na scenie zaprezentowali się uczniowie grający na keyboardzie, gitarze, trąbce. Głównym celem tego konkursu jest wychowanie do patriotyzmu, do odpowiedzialności za Ojczyznę oraz przypominanie o jej historii.

W jury zasiedli nauczyciele: Pani Dyrektor Katarzyna Jurczyk, p. Krzysztof Grot, p. Elżbieta Tomana i p. Joanna Kądzioła. Bardzo trudno było wybrać zwycięzcę, gdyż poziom zaprezentowanych utworów był naprawdę wysoki. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała p. Barbara Frydel Ociepka.

koncert13 listopada odbył się koncert muzyczny pt. "Przeboje wielkich mistrzów", wykonany był przez firmę Agencja Muzyczna "Metrum Forte".