Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Aktualności

dzienjezykaW dniu 05.03. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury w 1999 roku. Ideą Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest podkreślenie różnorodności językowej i kulturowej świata, promowanie wielojęzyczności, a także zwrócenie uwagi na języki zagrożone i ginące. To obchodzone na całym świecie Święto przypada 21 lutego i ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego oraz dbałość o jego przetrwanie.

Czytaj więcej...

" Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów".

Pierre de Brantome

dzienkobiet6 marca z inicjatywy Samorządu Szkolnego obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Dla przypomnienia - Międzynarodowy Dzień Kobiet został ustanowiony przez kobiety w Kopenhadze w 1910r. Wszystkie panie i dziewczynki w szkole zostały obdarowane pięknymi samoprzylepnymi kwiatkami oraz słodyczami. Chłopcy z 5c - Filip, Paweł i Igor zaprezentowali krótkie przedstawienie z tej okazji w każdej klasie. Występ był znakomity i wszystkim bardzo się podobał, a szczególnie dziewczynkom! Wszystkim kobietom - małym i dużym - życzymy wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu na co dzień, niekończących się sukcesów i niegasnącego zapału w odkrywaniu swoich najskrytszych pasji!

weterynarzKlasy IIa i IIc wybrały się z wizytą do Przychodni Weterynaryjnej PRO-VET w Międzyrzeczu, gdzie bardzo mili lekarze weterynarii - Państwo Zoń opowiedzieli  nam wiele ciekawych rzeczy na temat pracy weterynarza i pokazali rożne sprzęty medyczne. Dowiedzieliśmy się między innymi: jak się bada mięso, które ma być przeznaczone do spożycia, jak się bada krew zwierząt, w jaki sposób wykonuje się usg i ekg zwierzętom. Odwiedziliśmy też chorego kotka, który przebywa w lecznicy. Wizyta była bardzo ciekawa i bardzo udana. Dziękujemy Państwu, że zechcieli nas przyjąć i przybliżyć nam tajniki swej pracy. Może akurat wśród uczniów są potencjalni przyszli lekarze weterynarii?

dzienkota17 lutego obchodzony jest jako Światowy Dzień Kota. To okazja, aby pomóc kotom wolno żyjącym i podopiecznym schronisk i przytulisk. Przez cały tydzień z inicjatywy Samorządu Szkolnego i Koła Wolontariatu można było przynosić karmę dla kotków. Została ona przekazana fundacji "Budrysek". W ramach wdzięczności otrzymaliśmy piękne podziękowanie. W naszej szkole powstała też piękna gazetka z wizerunkami naszych ulubieńców. Wszystkie zdjęcia bardzo nam się podobały, a kotki były urocze! Nagrodziliśmy pięcioro uczniów, którzy otrzymali podkładki z wizerunkiem kota oraz małą karmę dla swojego pupila. Oto autorzy zwycięskich zdjęć:

1. Julia Kurto 1b

2. Weronika Nycz 2a

3. Zofia Biegun 2a

4. Dominik Wojnicki 2c

5. Julia Kasińska 3a

Serdecznie gratulujemy, a kotkom życzymy smacznego!!!

zimowiskoW drugim tygodniu ferii zimowych /20–24.01.2020 r./ zorganizowano dla dzieci z naszej szkoły zajęcia rekracyjno-sportowe. W  zajęciach uczestniczyło 55 osób z klas I –V.

Realizacja zadań przebiegała zarówno na terenie szkoły, jak i poza placówką.

RAMOWY  PLAN ZAJĘĆ  REALIZOWANYCH podczas zajęć rekreacyjno-sportowych:

Czytaj więcej...

edukacjapasjaKlasa 3b realizuje po raz trzeci projekt Edukacja Inspiracja. Tym razem zajmujemy się zdrowym i świadomym życiem. Poznajemy witaminy i ich wpływu na nasz organizm. Planujemy zdrowe posiłki, robimy owocowe sałatki i nieustannie zdobywamy wiedzę co dla nas jest zdrowe oraz jak warzywa i owoce wpływają na naszą naukę. Nie wierzycie? Przyjdźcie do nas, a poznacie tajemnicę dobrej nauki.

spotkaniazksiazka

Klasa 2c rozpoczęła cykl spotkań z książką w Bibliotece GOK-u. Pierwsze spotkanie upłynęło nam przy historii o niesamowitych skarpetkach. Bardzo Nam się spodobała pierwsza część czytana w klasie o 10 skarpetkach, które uciekały z kosza na pranie dziurą pod pralką i przeżywały niesamowite przygody. Dlatego p. Małgorzata zaczęła od przeczytania nam historii z drugiej części „O malinowej skarpetce lewej i misiu, który nie był  ufoludkiem, a także o dziewczynce, która poleciała w kosmos” Następnie nawiązując do zbliżających się Walentynek każdy wykonał laurkę, dla kochanej osoby. Bardzo Nam się podobało i z radością wrócimy tam za dwa tygodnie.

walentynkiZ inicjatywy Samorządu Szkolnego w piątek 14 lutego obchodziliśmy w szkole walentynki. To święto zakochanych należy do najpopularniejszych wydarzeń w roku obchodzonych niemalże na całym świecie. Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów i kartek, w których wyznajemy sobie miłość lub przyjaźń. U nas w szkole również była ku temu okazja, bowiem została zorganizowana poczta walentynkowa. Od wtorku do czwartku można było wrzucać kartkę lub list dla wybranej osoby do specjalnie przygotowanego walentynkowego pudełka, a w piątek wszystkie kartki i listy trafiały do właściwych rąk, sprawiając przy tym dużo radości. Każdy, kto w tym dniu przyszedł ubrany na czerwono, miał zagwarantowane, że nie będzie pytany na lekcjach. Ponadto osoby ubrane na czerwono mogły wziąć udział w losowaniu walentynkowym o godzinie 12. Rozlosowano 20 gadżetów walentynkowych - breloczki serduszka, czerwone świeczki, ramki na zdjęcia w kształcie serca, zawieszki serduszka, naklejki z serduszkami itp. Natomiast wszyscy pracownicy szkoły zostali obdarowani pięknymi, czerwonymi sercami. Był to  bardzo miły i radosny dzień!

dyskotekakarnawaW poniedziałek 3 lutego odbyła się również dyskoteka karnawałowa dla klas starszych, którą zorganizował Samorząd Szkolny. Uczniowie wykazywali się prawdziwą kreatywnością i pomysłowością jeśli chodzi o stroje karnawałowe! Za oryginalne przebranie zostały wyróżnione 4 dziewczynki: Maja Biernatek z kl.4a, Tosia Sirko-Grabala z kl.4a, Nadia Mrzyk z kl. 6b, Amelia Biernatek z kl. 6b oraz dwóch chłopców: Aleksander Rykała z kl. 5a i Filip Beruś z kl. 5c. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki. Wszyscy świetnie się bawili w rytmach muzyki, za którą odpowiedzialni byli DJe z kl. 7a.

mobidziennik logo szkola z klasa

wiarygodna szkola

codeweek
stopwf sko logo
pola nadziei jakosc
GóraGrosza owocewszkole
pilotaz program unicef
mistrzowiekodowania EdukacjaInspiracja
maszuwage  logo LS

Copyright © 2020 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzeczu Górnym Rights Reserved.