serce1.jpg

Komunikaty

1. Zebranie organizacyjne dla rodziców pierwszoklasistów odbędzie się 26 sierpnia 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 16:30.

2. Zebranie dla rodziców grup przedszkolnych odbędzie się 28 sierpnia 2019 roku (środa) o godzinie 16:30.

3. Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 roku (poniedziałek) wg planu:

• klasy 1 - 3 przychodzą do szkoły na godzinę 8:00, następnie o godzinie 9:00 Msza Święta,
  • klasy 4 - 8 o godzinie 9:00 zaczynają w kościele Mszą Świętą, około godziny 10:00 spotkanie w szkole.

edukacjainspiracja2

Klasy drugie realizując projekt Edukacja Inspiracja poprzez zabawę, robienie doświadczeń bawiła się i uczyła. Czy wiecie co trzeba dodać do baniek, aby były idealne? My już wiemy.  A co się wydarzy, gdy rozpuścimy  fosforan monoamonowy? Powstaną piękne kryształki. Zobaczcie co nam powstało i jak się bawiliśmy.

warsztplastyczne

Klasy młodsze nawiązały bardzo ciekawą współpracę z panią Katarzyna Sikora, która przeprowadziła z nami już kilka bardzo ciekawych warsztatów plastycznych. Mając do dyspozycji niewiele rzeczy, a najczęściej to co pod ręką wyczarowuje niesamowite dzieła. Był więc piękny las, czerwone raki i piękne pocztówki znad morza.

nocwmuzeumNoc w Muzeum dostarczyła uczestnikom mnóstwa atrakcji. Między innymi zwiedzanie wystawy rzeźbiarza Antoniego Rząsy, spotkanie z synem artysty, słuchania koncertu uczniów szkoły muzycznej. Noc była pełna niespodzianek. Czekały na nas zagadki, a także warsztaty plastyczne, gdzie poznaliśmy tajniki tworzenia z papieru marszczonego. Do tego powrót nocą to także nie lada atrakcja. A wszystko to przeżyliśmy z uczestnikami koła turystycznego.

szkolazklasa

Nasza szkoła po raz kolejny realizuje projekt Szkołą z klasą. W tym roku zajęliśmy się obszarem Relacje. W ramach tego projektu zbieraliśmy informacje na temat co to są relacje, robiliśmy plakaty, przeprowadzaliśmy gry, pisaliśmy pozytywne sentencje,  a także zbieraliśmy pomysły na dobre relacje. Nasze zebrane prace wywiesiliśmy w klasach lub na korytarzu szkolnym i zakończyliśmy to Dniem Czekolady, który udało się zorganizować przy współpracy pani Beaty Kuk.

cnk 2019Klasy drugie w ramach projektu Edukacja Inspiracja wybrała się na wycieczkę do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik, który inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Można tam obejrzeć spektakl w Teatrze Robotycznym, pokaz w Teatrze Wysokich Napięć, a także wystawę czasową oraz warsztaty  w Majsterni, w której wspólnie  można usiąść przy stole i wykonać odpowiednie  zadania. Atrakcji jest tutaj bardzo wiele, a czasu bardzo mało.

polapodsumowanie1Przedstawiciele naszej szkoły z ramienia Koła Wolontariatu w dniu 17.06. uczestniczyli w podsumowaniu

polapodsumowanie2

akcji "Pola Nadziei 2019" organizowanej przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. Uroczystość rozpoczęła się  w kościele NMP Królowej Polski Mszą Św. celebrowaną przez bp pomocniczego Piotra Gregera. Następnie składano serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i wolontariuszom wspierającym Hospicjum Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Szkoła w Mìędzyrzeczu została nagrodzona za szczególne zaangażowanie w realizację ogólnopolskiego programu "Pola Nadziei 2019", z którego dochód przeznaczony jest ma utrzymanie pacjentów w stacjonarnym hospicjum w Bielsku-Białej. Cieszymy się niezmiernie, że w naszej szkole jest mnóstwo uczniów, ktorzy chcą nieść pomoc bezinteresownie i w ciągu całego roku szkolnego chętnie brali udział w akcji Pola Nadziei. Pamiętajmy, że dawane przez nas dobro na pewno do nas powróci!

wizytawpolicji7 czerwca klasy czwarte i siódme brały udział w „Dniu Otwartym" Szkoły Policji w Katowicach.

Dzieci zobaczyły wiele pokazów w wykonaniu policji i innych służb mundurowych. Uczniowie klas siódmych wzięli udział w zawodach strzelniczych, oddając celne strzały z broni pneumatycznej zdobyli liczne nagrody. Najciekawszym elementem zajęć dla młodszych dzieci okazały się wystawa broni i sprzętu transportowego oraz konie i psy policyjne. Bardzo ciekawa okazała się również inscenizacja działań policyjnych w miasteczku policyjnym.

W ciągu dnia nie zabrakło poczęstunku tradycyjną grochówką, przygotowaną w szkolnej placówce policyjnej.  Na koniec wycieczki, jak to przystało na prawdziwych policjantów dzieci zaopatrzyły się w broń, kajdanki oraz gwizdki. Szczęśliwi i pełni wrażeń, choć bardzo zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Wycieczka przybliżyła dzieciom i młodzieży zawód policjanta. Szkoła Policji w Katowicach to jedyna taka szkoła na południu Polski – okazja była więc niecodzienna.