Aktualności

polanadzieiZe względu na trwającą pandemię nie odbyło się coroczne podsumowanie akcji "Pola Nadziei 2020" organizowanej przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. Jednak wszystkie szkoły, które brały cały rok udział w tej akcji otrzymały w październiku podziękowania. Szkoła w Mìędzyrzeczu została nagrodzona za szczególne zaangażowanie w realizację ogólnopolskiego programu "Pola Nadziei 2020", z którego dochód przeznaczony jest ma utrzymanie pacjentów w stacjonarnym hospicjum w Bielsku-Białej. Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni, że w naszej szkole jest mnóstwo uczniów, ktorzy chcą nieść pomoc bezinteresownie i chętnie angażują się w tą akcję. Pamiętajmy, że dawane przez nas dobro na pewno do nas powróci!

wolontariat2W dniach 25.11 - 9.12 Szkolne Koło Wolontariatu organizuje akcję świąteczną dla podopiecznych Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Zbierane będą środki higieniczne - szampony, żele pod prysznic, dezodoranty, kremy do twarzy i do rąk, balsamy do ciała, chusteczki nawilżane oraz pampersy. Jeżeli ktoś ma ochotę, można też dołączyć słodycze. bardzo prosimy o włączenie się i wsparcie tej akcji. W tych trudnych dla wszystkich czasach sprawmy, aby na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Dary można przynosić do szkoły i zostawiać u pani woźnej. Dziękujemy serdecznie za okazane wsparcie i pomoc.

Gabriela Chojnacka i Anna Dimos

22894198 1839901306024727 5669323820606697061 n

"Ojczyznę kocha się
nie dlatego, że wielka,

ale dlatego, że własna."

Seneka Młodszy

IMAG1819Pomimo tego, że uczymy się zdalnie w domu, a szkoła świeci pustkami, nie zapomnieliśmy o naszym najważniejszym święcie narodowym 11 Listopada - Dniu Niepodległości. Obchodzimy je corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1975-1918).  W tym roku przypadła 102 rocznica odzyskania niepodległości. Niestety, nie mogliśmy też uczestniczyć w uroczystych obchodach tego święta wraz z pocztem sztandarowym. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla klas 4-8  krótką prezentację o Dniu Niepodległości oraz quiz składający się z 20 pytań dotyczących historii naszego kraju. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę o Polsce, a przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego. Pytania nie należały do łatwych, więc zwycięzcom w poszczególnych klasach tym bardziej należą się ogromne gratulacje!

owocewarzywaJuż po raz trzeci w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III pt. "Ciekawe postacie z owoców i warzyw". Konkurs ten ma na celu propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia, zachęcanie do jedzenia owoców i warzyw, a także rozwijanie swoich umiejętności plastycznych. Do konkursu zgłoszono blisko 30 prac, a najbardziej aktywnymi plastycznie dziećmi okazały się dzieciaki z klas pierwszych.

Wyniki konkursu:

Czytaj więcej...

dzienauczycielaZ racji pandemii Dzień Nauczyciela w tym roku szkolnym nie mógł być obchodzony w tradycyjny sposób-nie było uroczystego apelu, spotkań w klasach, ani serdecznych uścisków. Jednak nie mieliśmy zamiaru zapominać o tak ważnym dniu. Samorząd Szkolny przygotował prezentację z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która była przedstawiona w każdej klasie oraz quiz w Kahoocie: "Uczniu - jak dobrze znasz swojego belfra?" Uczniowie mogli wyciągnąć swoje telefony, zalogować się i rozwiązywać quiz. Pytań było 15... Trzeba było wykazać się naprawdę dobrą znajomością nauczycieli! Śmiechu było przy tym co niemiara! Wszyscy doskonale się bawili - i uczniowie i nauczyciele! Zwycięzca quizu w każdej klasie został nagrodzony wielkimi brawami. Ponadto Samorząd przygotował też specjalne życzenia dla każdego nauczyciela oraz pracownika naszej szkoły w formie recepty z dołączoną czekoladką, a pani dyrektor i vice dyrektor zostały obdarowane bukietem pięknych tulipanów.

dienchlopakaW środę 30 września tradycyjnie obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich chłopaków miłą niespodziankę. W każdej klasie, z dedykacją dla wszystkich chłopców, został zaprezentowany skecz oraz wiersz. Ponadto dziewczęta z Samorządu rozdawały "słodkie buziaki", które można było sobie nakleić na koszulkę. W klasach był ubaw po pachy! Panowie byli zadowoleni z niespodzianki i nagrodzili dziewczyny sowitymi brawami!

kropka1Święto kropki to święto, którego celem jest wzbudzanie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do tworzenia, działania. Niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent, dlatego Święto Kropki to taki dzień w którym odkrywamy swoje ukryte zdolności. W naszej szkole w tym dniu towarzyszyły różnego rodzaju działania, pozwalające odkryć to w czym jesteśmy najlepsi.

pasowanie11 września w naszej szkole odbyło się pasowanie na uczniów pierwszej klasy. Nasi nowi koledzy i koleżanki po zaprezentowaniu swoich umiejętności złożyli uroczyste przyrzeczenie, zostali mianowani na uczniów pierwszej klasy. Zapraszamy na fotorelację.

Copyright © 2020 Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzeczu Górnym Rights Reserved.