Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Aktualności

polanadzieiZe względu na trwającą pandemię nie odbyło się coroczne podsumowanie akcji "Pola Nadziei 2020" organizowanej przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. Jednak wszystkie szkoły, które brały cały rok udział w tej akcji otrzymały w październiku podziękowania. Szkoła w Mìędzyrzeczu została nagrodzona za szczególne zaangażowanie w realizację ogólnopolskiego programu "Pola Nadziei 2020", z którego dochód przeznaczony jest ma utrzymanie pacjentów w stacjonarnym hospicjum w Bielsku-Białej. Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni, że w naszej szkole jest mnóstwo uczniów, ktorzy chcą nieść pomoc bezinteresownie i chętnie angażują się w tą akcję. Pamiętajmy, że dawane przez nas dobro na pewno do nas powróci!

wolontariat2W dniach 25.11 - 9.12 Szkolne Koło Wolontariatu organizuje akcję świąteczną dla podopiecznych Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Zbierane będą środki higieniczne - szampony, żele pod prysznic, dezodoranty, kremy do twarzy i do rąk, balsamy do ciała, chusteczki nawilżane oraz pampersy. Jeżeli ktoś ma ochotę, można też dołączyć słodycze. bardzo prosimy o włączenie się i wsparcie tej akcji. W tych trudnych dla wszystkich czasach sprawmy, aby na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Dary można przynosić do szkoły i zostawiać u pani woźnej. Dziękujemy serdecznie za okazane wsparcie i pomoc.

Gabriela Chojnacka i Anna Dimos

22894198 1839901306024727 5669323820606697061 n

"Ojczyznę kocha się
nie dlatego, że wielka,

ale dlatego, że własna."
                
Seneka Młodszy

IMAG1819Pomimo tego, że uczymy się zdalnie w domu, a szkoła świeci pustkami, nie zapomnieliśmy o naszym najważniejszym święcie narodowym 11 Listopada - Dniu Niepodległości. Obchodzimy je corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1975-1918).  W tym roku przypadła 102 rocznica odzyskania niepodległości. Niestety, nie mogliśmy też uczestniczyć w uroczystych obchodach tego święta wraz z pocztem sztandarowym. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla klas 4-8  krótką prezentację o Dniu Niepodległości oraz quiz składający się z 20 pytań dotyczących historii naszego kraju. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę o Polsce, a przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego. Pytania nie należały do łatwych, więc zwycięzcom w poszczególnych klasach tym bardziej należą się ogromne gratulacje!

owocewarzywaJuż po raz trzeci w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III pt. "Ciekawe postacie z owoców i warzyw". Konkurs ten ma na celu propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia, zachęcanie do jedzenia owoców i warzyw, a także rozwijanie swoich umiejętności plastycznych. Do konkursu zgłoszono blisko 30 prac, a najbardziej aktywnymi plastycznie dziećmi okazały się dzieciaki z klas pierwszych.

Wyniki konkursu:

Czytaj więcej...

dzienauczycielaZ racji pandemii Dzień Nauczyciela w tym roku szkolnym nie mógł być obchodzony w tradycyjny sposób-nie było uroczystego apelu, spotkań w klasach, ani serdecznych uścisków. Jednak nie mieliśmy zamiaru zapominać o tak ważnym dniu. Samorząd Szkolny przygotował prezentację z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która była przedstawiona w każdej klasie oraz quiz w Kahoocie: "Uczniu - jak dobrze znasz swojego belfra?" Uczniowie mogli wyciągnąć swoje telefony, zalogować się i rozwiązywać quiz. Pytań było 15... Trzeba było wykazać się naprawdę dobrą znajomością nauczycieli! Śmiechu było przy tym co niemiara! Wszyscy doskonale się bawili - i uczniowie i nauczyciele! Zwycięzca quizu w każdej klasie został nagrodzony wielkimi brawami. Ponadto Samorząd przygotował też specjalne życzenia dla każdego nauczyciela oraz pracownika naszej szkoły w formie recepty z dołączoną czekoladką, a pani dyrektor i vice dyrektor zostały obdarowane bukietem pięknych tulipanów.

dienchlopakaW środę 30 września tradycyjnie obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich chłopaków miłą niespodziankę. W każdej klasie, z dedykacją dla wszystkich chłopców, został zaprezentowany skecz oraz wiersz. Ponadto dziewczęta z Samorządu rozdawały "słodkie buziaki", które można było sobie nakleić na koszulkę. W klasach był ubaw po pachy! Panowie byli zadowoleni z niespodzianki i nagrodzili dziewczyny sowitymi brawami! 

kropka1Święto kropki to święto, którego celem jest wzbudzanie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do tworzenia, działania. Niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent, dlatego Święto Kropki to taki dzień w którym odkrywamy swoje ukryte zdolności. W naszej szkole w tym dniu towarzyszyły różnego rodzaju działania, pozwalające odkryć to w czym jesteśmy najlepsi.

pasowanie11 września w naszej szkole odbyło się pasowanie na uczniów pierwszej klasy. Nasi nowi koledzy i koleżanki po zaprezentowaniu swoich umiejętności złożyli uroczyste przyrzeczenie, zostali mianowani na uczniów pierwszej klasy. Zapraszamy na fotorelację.

mobidziennik logo szkola z klasa

wiarygodna szkola

codeweek
stopwf sko logo
pola nadziei jakosc
GóraGrosza owocewszkole
pilotaz program unicef
mistrzowiekodowania EdukacjaInspiracja
maszuwage  logo LS

Copyright © 2020 Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzeczu Górnym Rights Reserved.