Back To Top

serce1.jpg
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Komunikaty

1. Zebranie organizacyjne dla rodziców pierwszoklasistów odbędzie się 26 sierpnia 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 16:30.

2. Zebranie dla rodziców grup przedszkolnych odbędzie się 28 sierpnia 2019 roku (środa) o godzinie 16:30.

3. Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 roku (poniedziałek) wg planu:

  • klasy 1 - 3 przychodzą do szkoły na godzinę 8:00, następnie o godzinie 9:00 Msza Święta,
  • klasy 4 - 8 o godzinie 9:00 zaczynają w kościele Mszą Świętą, około godziny 10:00 spotkanie w szkole.

edukacjainspiracja2

Klasy drugie realizując projekt Edukacja Inspiracja poprzez zabawę, robienie doświadczeń bawiła się i uczyła. Czy wiecie co trzeba dodać do baniek, aby były idealne? My już wiemy.  A co się wydarzy, gdy rozpuścimy  fosforan monoamonowy? Powstaną piękne kryształki. Zobaczcie co nam powstało i jak się bawiliśmy.

warsztplastyczne

Klasy młodsze nawiązały bardzo ciekawą współpracę z panią Katarzyna Sikora, która przeprowadziła z nami już kilka bardzo ciekawych warsztatów plastycznych. Mając do dyspozycji niewiele rzeczy, a najczęściej to co pod ręką wyczarowuje niesamowite dzieła. Był więc piękny las, czerwone raki i piękne pocztówki znad morza.

nocwmuzeumNoc w Muzeum dostarczyła uczestnikom mnóstwa atrakcji. Między innymi zwiedzanie wystawy rzeźbiarza Antoniego Rząsy, spotkanie z synem artysty, słuchania koncertu uczniów szkoły muzycznej. Noc była pełna niespodzianek. Czekały na nas zagadki, a także warsztaty plastyczne, gdzie poznaliśmy tajniki tworzenia z papieru marszczonego. Do tego powrót nocą to także nie lada atrakcja. A wszystko to przeżyliśmy z uczestnikami koła turystycznego.

szkolazklasa

Nasza szkoła po raz kolejny realizuje projekt Szkołą z klasą. W tym roku zajęliśmy się obszarem Relacje. W ramach tego projektu zbieraliśmy informacje na temat co to są relacje, robiliśmy plakaty, przeprowadzaliśmy gry, pisaliśmy pozytywne sentencje,  a także zbieraliśmy pomysły na dobre relacje. Nasze zebrane prace wywiesiliśmy w klasach lub na korytarzu szkolnym i zakończyliśmy to Dniem Czekolady, który udało się zorganizować przy współpracy pani Beaty Kuk.

cnk 2019Klasy drugie w ramach projektu Edukacja Inspiracja wybrała się na wycieczkę do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik, który inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Można tam obejrzeć spektakl w Teatrze Robotycznym, pokaz w Teatrze Wysokich Napięć, a także wystawę czasową oraz warsztaty  w Majsterni, w której wspólnie  można usiąść przy stole i wykonać odpowiednie  zadania. Atrakcji jest tutaj bardzo wiele, a czasu bardzo mało.

polapodsumowanie1Przedstawiciele naszej szkoły z ramienia Koła Wolontariatu w dniu 17.06. uczestniczyli w podsumowaniu 

polapodsumowanie2

akcji "Pola Nadziei 2019" organizowanej przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. Uroczystość rozpoczęła się  w kościele NMP Królowej Polski Mszą Św. celebrowaną przez bp pomocniczego Piotra Gregera. Następnie składano serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i wolontariuszom wspierającym Hospicjum Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Szkoła w Mìędzyrzeczu została nagrodzona za szczególne zaangażowanie w realizację ogólnopolskiego programu "Pola Nadziei 2019", z którego dochód przeznaczony jest ma utrzymanie pacjentów w stacjonarnym hospicjum w Bielsku-Białej. Cieszymy się niezmiernie, że w naszej szkole jest mnóstwo uczniów, ktorzy chcą nieść pomoc bezinteresownie i w ciągu całego roku szkolnego chętnie brali udział w akcji Pola Nadziei. Pamiętajmy, że dawane przez nas dobro na pewno do nas powróci!

wizytawpolicji7 czerwca klasy czwarte i siódme brały udział w „Dniu Otwartym" Szkoły Policji w Katowicach.

Dzieci zobaczyły wiele pokazów w wykonaniu policji i innych służb mundurowych. Uczniowie klas siódmych wzięli udział w zawodach strzelniczych, oddając celne strzały z broni pneumatycznej zdobyli liczne nagrody. Najciekawszym elementem zajęć dla młodszych dzieci okazały się wystawa broni i sprzętu transportowego oraz konie i psy policyjne. Bardzo ciekawa okazała się również inscenizacja działań policyjnych w miasteczku policyjnym.

W ciągu dnia nie zabrakło poczęstunku tradycyjną grochówką, przygotowaną w szkolnej placówce policyjnej.  Na koniec wycieczki, jak to przystało na prawdziwych policjantów dzieci zaopatrzyły się w broń, kajdanki oraz gwizdki. Szczęśliwi i pełni wrażeń, choć bardzo zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Wycieczka przybliżyła dzieciom i młodzieży zawód policjanta. Szkoła Policji w Katowicach to jedyna taka szkoła na południu Polski – okazja była więc niecodzienna.

mobidziennik logo szkola z klasa

wiarygodna szkola

codeweek
stopwf sko logo
pola nadziei jakosc
GóraGrosza owocewszkole
pilotaz program unicef
mistrzowiekodowania EdukacjaInspiracja

Copyright © 2019 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzeczu Górnym Rights Reserved.