dziennauczyciela

11 października (piątek) obchodziliśmy w szkole Święto Komisji Edukacji Narodowej, które jest świętem nie tylko wszystkich nauczycieli, ale także wszystkich osób, które pracują w oświacie. Oprócz Akademii z tej okazji, na której przedstawiciele Samorządu - Natalia i Mikołaj - wręczyli kwiaty pani dyrektor i vice dyrektor, Samorząd Szkolny przygotował dla każdego pracownika szkoły specjalny medal w podziękowaniu za trud włożony w nauczanie i wychowanie.

IMAG0552 Copy

Nasza szkoła, już po raz kolejny, przystąpiła do 16-tej już edycji akcji Pola Nadziei, której głównym celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ludzi chorych i cierpiących na nieuleczalne choroby. W ramach akcji zbierane są fundusze na hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, które utrzymuje się głównie właśnie z darowizn. Dnia 7.10. w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej o godz.12:00 odbyła się uroczysta inauguracja akcji Pola Nadziei 2020. Nabożeństwo ekumeniczne, które prowadził bp Piotr Greger. Zakończyło się tradycyjnym już rozdaniem cebulek żonkili, które są symbolem ruchu hospicyjnego. Nasi uczniowie w najbliższym czasie zasadzą otrzymane cebulki na szkolnym poletku żonkili i tak jak zawsze - z sercem pełnym chęci niesienia pomocy - będą się angażować w tą akcję przez cały rok!

dzienchlopaka30 września w naszej szkole Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji w  związku z obchodzonym wtedy Dniu Chłopaka. Dla każdej dziewczynki oraz dla wszystkich pań przygotowano naklejane wąsy na bluzki, można było również poprosić o domalowanie wąsów;-) Było dużo śmiechu i dobrej zabawy! Ponadto przedstawicielki Samorządu odwiedziły każdą klasę i śpiewająco złożyły życzenia wszystkim chłopakom częstując ich słodkościami.

Po południu została zorganizowana dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka. Najpierw bawiły się klasy młodsze, później klasy czwarte, piąte i szóste, aż wreszcie na parkiecie pojawili się nasi najstarsi uczniowie z klasy siódmej i ósmej. Wszyscy świetnie się bawili! Dziękujemy DJom z klasy 5b i 7a za fantastyczną muzykę!

uprezydentaKlasa 3a na początku września odwiedziła Prezydenta Bielsko-Białej. Uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawych szczegółów dotyczących jego pracy. Każdy mógł zadać pytania, na które pan prezydent udzielał ciekawych odpowiedzi. Następnie oprowadził nas po ratuszu i pokazał piękną Salę Sesyjną, w której podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące Bielsko-Białej.

Późną wiosną minionego roku szkolnego czterech chłopaków - Mikołaj Kaps, Filip Kaps, Grześ Koźluk oraz Piotrek Paździor podjęli się autorskiej zupełnie inicjatywy zebrania wśród mieszkańców Międzyrzecza Górnego podpisów pod pomysłem zbudowania u nas skateparku. Mogliby korzystać z niego wszyscy, którzy jeżdżą na hulajnogach wyczynowych, deskorolkach oraz rowerach typu bmx. Obszerne uzasadnienie pomysłu złożyli na ręce Zastępcy Wójta Gminy Jasienica, Pana Grzegorza Wieczerzaka. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego otrzymali napełniającą ich nadzieją odpowiedź od Wójta Gminy Jasienica, Pana Janusza Pierzyny.

Brawo dla chłopaków za inicjatywę. Tak oto rośnie młode społeczeństwo obywatelskie. K. Sobańska

Jak starożytni Grecy tłumaczyli zmienność pór roku? Odpowiedź na to pytanie znaleźliśmy w micie o Demeter i Korze. A przy okazji całkiem nieźle bawiliśmy się w teatr!

Zdjęcia uczniów klasy 5b na maszuwage na facebooku:)

rozpoczecie19 20

2 września społeczność ZSP w Międzyrzeczu Górnym powitała nowy rok szkolny 2019/2020. Uroczystość miała szczególny charakter, gdyż świętowaliśmy także oddanie do użytku nowego skrzydła budynku szkolnego. O godzinie 8:00 krótkim apelem powitaliśmy najmłodszych uczniów wraz z rodzicami. Po mszy świętej wszyscy zgromadziliśmy się przed wejściem do szkoły, gdzie Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, przewodniczący Rady Gminy Czesław Machalica, przewodniczący Rady Gminy poprzedniej kadencji Jan Batelt i Wójt Gminy Janusz Pierzyna dokonali przecięcia wstęgi czym symbolicznie oddali nową cześć budynku do użytku naszej społeczności szkolnej. Ksiądz proboszcz parafii Katolickiej Jan Waluś i ksiądz proboszcz parafii Ewangelickiej Andrzej Dyczek poświęcili tę część budynku. Następnie udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się akademia inaugurująca rok szkolny. W przemówieniach zaproszonych gości często pojawiały się słowa o ważnej roli edukacji w życiu człowieka, a także życzenia powodzenia i sukcesów dla uczniów i nauczycieli.  W związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej oddaliśmy hołd bohaterom walczącym za wolność naszej ojczyzny. Mottem inscenizacji przygotowanej przez panią Elżbietę Tomanę, panią Annę Bożek i panią Barbarę Ociepkę było: „Szkoła to coś więcej niż wyścig!” Młodzi artyści doskonale poradzili sobie z zadaniem i otrzymali gromkie brawa za swój ciekawy i wzruszający występ.

przewodnicący rady gminy Czesław Machalica i przewodniczący rady gminy poprzedniej kadencji Jan Batelt

maszuwage