Aktualności

wosp21wosp2.01. odbył się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również nasza szkoła przyłączyła się do tej pięknej akcji. Uczniowie klas VII i VIII pod opieką nauczycieli z Koła Wolontariatu kwestowali pod Kościołem Św. Marcina oraz pod Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w Międzyrzeczu przed każdą Mszą Św. oraz po jej zakończeniu. Nasi młodzi wolontariusze wyposażeni byli w specjalne identyfikatory WOŚP, puszki na pieniądze oraz czerwone serduszka. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wsparli tą szlachetną akcję. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na dziecięcą medycynę zabiegową. Pamiętajmy... warto pomagać! A dawane dobro zawsze do nas powróci!

goprwszkole9.01. gościliśmy w naszej szkole ratownika Beskidzkiej Grupy GOPR - pana Edwarda Łuszczaka, który przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa zimą w górach oraz o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych. Prelekcje odbyły się w dwóch grupach - dla dzieci młodszych z klas I-III i dla dzieci starszych z klas IV-VIII. Na początku pan Edward opowiedział o pracy ratownika górskiego oraz o wymogach, jakie trzeba spełnić, aby nim zostać. Później zapoznał wszystkich z zasadami bezpieczeństwa, które obowiązują w górach zimą, a także mówił o niezbędnych elementach naszego ubioru zimowego. Dowiedzieliśmy się też, jak zachowywać się na stoku narciarskim i jakimi trasami można bezpiecznie jeździć na nartach. Pan goprowiec opowiedział nam też kilka bardzo ciekawych historii ze swojej pracy w GOPRZe. Na koniec wystąpienia podziękowaliśmy panu Edwardowi wielkimi brawami. Prelekcja wszystkim bardzo się podobała i przygotowała nas na spokojne i bezpieczne ferie.

Pola Nadziei to międzynarodowa akcja przypominająca o osobach nieuleczalnie chorych, cierpiących w domach i hospicjach. Zainicjowana została przez szkocką organizację  Marie Curie Cancer Care, opiekującą  się hospicjami w Wielkiej Brytanii.

W 1998 roku MCCC obchodziła 50 rocznicę swego powstania. W tym też roku Polska, kraj, z którego pochodzi patronka MCCC - Maria Skłodowska–Curie , otrzymała od organizacji 350000 cebulek żonkili  i 250 000 jedwabnych żonkili do rozprowadzenia wśród ofiarodawców na rzecz chorych.

W roku 2004 po raz pierwszy do tej kampanii dołączyło Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne w Bielsku–Białej.

Celem akcji jest pozyskiwanie środków finansowych na potrzeby hospicjów opiekujących się ludźmi chorymi na raka oraz propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka.

W tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły, dzięki życzliwości pracowników  JTR MARKET – EURO, mogli kwestować w ramach Pól Nadziei na terenie tego sklepu. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na utrzymanie Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

oknaswiateczne

Od poniedziałku 16 grudnia w naszej szkole można było podziwiać pięknie udekorowane okna na korytarzu, które wprowadziły nasz w świąteczny nastrój. Stało się to za sprawą konkursu na najpiękniej udekorowane okno, co jest już naszą coroczną tradycją w grudniu. W konkursie uczestniczyły klasy I-VIII, a wybór okna dokonywany był drogą losowania. W tym roku jury stanowiło: pani dyrektor K. Jurczyk, pan K. Grot oraz przedstawicielki Samorządu Szkolnego - K. Jasiewicz i N. Grzesicka. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania, bowiem okna były pięknie udekorowane, a przez to wybór był niezwykle trudny! 20 grudnia, po skończonych Jasełkach, ogłoszono wyniki konkursu:

1 miejsce klasa 8a

2 miejsce klasa 6b

3 miejsce klasa 5b

Wygrane klasy otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

jaselka6aAby obudzić ducha świąt, klasa 6a przygotowała swoje własne jasełka. Przedstawili je w czasie swojej wigilii klasowej oraz na ostatniej lekcji matematyki. Na występie byli obecni nauczyciele: Monika Zawadzka-Adamiak, Krzysztof Grot i Edyta Gajewicz. Uczniowie wykazali się zdolnościami aktorskimi jak i niezwykłą wyobraźnią. Łatwo nie było. Mimo, że dzieci miały mało czasu na przygotowanie, występ się powiódł. Na scenie mogliśmy ujrzeć: anioły, diabły, pasterzy, królów, Józefa, Maryję i oczywiście małego Jezuska. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z występu.

jaselkaszkolne20 grudnia, na zakończenie zajęć w tym roku kalendarzowym, odbyły się wigilie klasowe. Uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i pięknie przygotowali sale, przynieśli smakołyki (były nawet gorące dania!) i spędzali razem czas wigilii klasowej. Na sali gimnastycznej odbyły się również jasełka przygotowane przez klasę 3B i wychowawcę Ulę Lach oraz panią Barbarę Frydel-Ociepka a także uczniów klasy 2C z wychowawcą Magdaleną Steczek. Ogromnym zaskoczeniem dla uczniów był występ rodziców swoich dzieci z 3B! Przepiękne jasełka, z pięknymi dekoracjami i kostiumami. GRATULUJEMY!

warsztatyczytNa kolejnych warsztatach uczyliśmy się pracować nad dykcją oraz wyrażaniem swoich emocji. Poprzez zabawę ćwiczyliśmy wytrwałość, cierpliwość i pomysłowość. Najważniejsze jak zawsze była zabawa i dobry humor, który nam towarzyszył poprzez całe zajęcia.

nocwbiblioteceKolejna akcja propagowania czytelnictwa wśród dzieci to noc w bibliotece w Chatce w Międzyrzeczu G. Uczniowie klasy  trzeciej zapoznawali się z tradycjami polskiej kultury. Poznawali historię andrzejek oraz katarzynek. W taką noc nie zabrakło również zabawy, wróżb, śmiechu i dobrego humoru. Wieczór zakończył się czytaniem kolejnych przygód bohaterki książki „ Historia skarpetki” oraz rysowaniem naszych pomysłów kim mogłaby zostać nasza bohaterka. Po wspaniałej niespodziankowej kolacji czyli Pizzy oraz przygotowaniach do wieczornego odpoczynku pani Małgosia Drzewicka do snu przeczytała nam jeszcze jedna przygodę. To był udany dzień.

Copyright © 2020 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzeczu Górnym Rights Reserved.