serce1.jpg

mojzawodpasjaWiktoria Szczygieł  z klasy 8 zdobyła wyróżnienie w konkursie "Mój zawód - moja pasja" organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Bielski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Wiktoria znalazła się w gronie 14 najlepszych uczestników konkursu. Przygotowała prezentację na temat swojego wymarzonego zawodu: Pilot samolotów pasażerskich. W finale konkursu zaprezentowała, jakie wymagania i predyspozycje zawodowe powinna posiadać osoba planująca wykonywać zawód pilota. Rywalizacja wśród młodzieży była na bardzo wysokim poziomie. Wiktorii gratulujemy i trzymamy kciuki, by spełniła swe marzenie o zawodzie pilota.

gorazar21.03 powitaliśmy wiosnę! Klasy 6, 7a, 7b, 8 wybrały się na wagary i… zwiedziły Elektrownię Szczytowo-Pompową na Górze Żar. Klasy 5 uczestniczyły w zajęciach sportowych oraz warsztatach florystycznych i wyrobu mydełek glicerynowych.

muzeumogniaUczniowie klas czwartych spędzili I dzień wiosny na praktycznych zajęciach w Muzeum Ognia w Żorach. Młodzi naukowcy samodzielne zapoznawali się z eksponatami wystawy. Przyswajali wiedzę z zakresu  historii, kultury, fizyki i chemii, przemierzając ścieżkę przez pięć stref tematycznych: Okiełznanie Żywiołu, Przez Antyk i Wieki Średnie, Pali Się!, Obszar Duchowości, Mędrca Szkiełko i Oko. Zwiedzający samodzielnie rozpalili ogień, zapalili znicz olimpijski, a najodważniejsi podjęli próbę ugaszenia wirtualnego ognia. Na koniec dzieci samodzielnie wykonały i udekorowały świeczki z węzy pszczelej oraz obejrzały film edukacyjny. Wizyta w muzeum okazała się dla czwartoklasistów miłą alternatywą tradycyjnych lekcji szkolnych.

swietoliczbapi

15 marca 2019 r. uczniowie klasy 8 i 7b odwiedzili Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, uczestnicząc w  ŚWIĘCIE LICZBY PI. Jak  chemia może być ciekawa i fascynująca, nasi uczniowie przekonali się  w pracowni polimerów, obserwując różne reakcje cheniczne. Uczestniczyliśmy na pokazach odważnych wybuchów prezentowanych przez dwóch zwariowanych prowadzących. Bardzo ciekawy okazał się wykład o paradoksach leczenia ludzi różnymi specyfikami, które nie mają wytłumaczenia medycznego a są tylko naciąganiem ludzi na pieniądze. Pokazy z ciekłym azotem i suchym lodem zawsze przyciąga tłumy uczniów. Poprzez udział w atrakcyjnych wykładach, warsztatach i pokazach uczniowie klasy 7b i i 8a odkryli urok nauk ścisłych. Uczniowie poznali warsztat pracy naukowca. Zapoznali się także z wymaganiami, jakie musi spełniać osoba, która chce zostać pracownikiem naukowym. Resztę zobaczcie na zdjęciach.

dzienkobietapel

Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów.
Pierre de Brantome

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest obchodzony uroczyście Dzień Kobiet. W tym roku akademię z okazji tego święta przygotowały klasy IVa i Vb oraz szklolny zespół muzyczny. Przedstawienie miało uświadomić wszystkim, jak ważną rolę w świecie pełni kobieta, a jak często same panie o tym zapominają. Uczniowie przygotowali tematycznie dobrane scenki, wiersze i piosenki. Po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć utwory grane na harfie przez Amelię z klasy Vb. Na koniec chłopcy złożyli życzenia i wspomagani przez koleżanki zatańczyli „dla wszystkich pań nie jedzących słodyczy” słodki taniec „Chocolate choco choco”. Mamy nadzieję, że uśmiech na twarzach wszystkich pań będzie się pojawiał nie tylko od święta.

dzienkobietwklasach

8 marca z okazji Dnia Kobiet Samorząd Szkolny przygotował niespodziankę dla wszystkich małych i dużych kobiet. Pięcioro uczniów z kl. VIIIa, VII b, IV b i II a w każdej klasie zaprezentowało krótką inscenizację z okazji tego święta oraz rozdawało wszystkim dziewczynom oraz Paniom naklejki- tulipany oraz drobne słodkości, składając przy tym najlepsze życzenia☺Wszyscy bardzo entuzjastycznie odebrali  pomysłowość chłopców, którzy oprócz przygotowania  inscenizacji, również się przebrali.

dyskotkakarnawalowa

Samorząd Uczniowski 28.02. zorganizował również dyskotekę karnawałową dla klas starszych.  Klasy IV- V bawiły się w ramach zajęć lekcyjnych, a klasy VI- VIII po zakończonych lekcjach. Wszyscy świetnie się bawili, prezentowali nowe style tańca i układy choreograficzne; ale byli też tacy, którzy dbali o podparcie ścian J Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był DJ z klasy VIII.

A że w tym dniu przypadał też Tłusty Czwartek, każdy uczeń otrzymał pysznego pączka oraz soczek

balkarnawalowy

W ramach projektu Starszy brat uczniowie klas siódmych organizowali i prowadzili zabawy karnawałowe dla młodszych kolegów. Klasa 7b bawiła się 7.02. przed feriami z przedszkolakami, a klasa 7a tuż po feriach z klasami 1-3. Bajkowe przebrania + przebojowa muzyka  + dobre humory = Niezapomniana imprezka

londyn

W dniach 7.01- 11.01.2019 uczniowie klas siódmych uczestniczyli w warsztatach językowych w Londynie. Poza szlifowaniem języka angielskiego. Wyjazd był doskonałą okazją do poznania kultury brytyjskiej oraz zobaczenia zabytków Londynu.