Aktualności

szymonKto powiedział, że choinka zawsze musi być zielona? :) My, uczniowie klasy 3c - mamy "najmądrzejsze" choinki  na świecie. Wykonując zadanie z naszego klasowego kalendarza adwentowego, każdy z nas w domu stworzył choinkę ze swych książek. Prawda, że są urocze? :)

3ckodujeZanim zamknięto nas na nauczaniu zdalnym zdążyliśmy pobawić się jeszcze w kodowanie. Na początku na warsztat wzięliśmy małe ozobociki i programowaliśmy im drogę. Następnie kodowaliśmy drogę gąsienicy, miała bardzo trudne zadanie przejść przez klasę omijając kartoniki z mlekami, niestety nie dała nam rady :) i na koniec opadła z sił.. :D Zabawa była przednia! :)

IMG 20201215 105125

W dniach 25.11 - 9.12 Koło Wolontariatu zorganizowało w szkole zbiórkę artykułów higienicznych dla podopiecznych Domu Dziecka w Bielsku-Białej. W paczkach znalazły się także słodkości. Cieszymy się bardzo, że był tak duży odzew ze strony uczniów. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie, szczególnie w tych trudnych czasach. Wszystkie dary zostały przekazane do placówki na ul. Pocztowej 24. Szkoła otrzymała też piękne podziękowanie. Koordynatorami akcji były p. Gabriela Chojnacka i p. Anna Dimos.

20201207mikolajW poniedziałek 7 grudnia Samorząd Szkolny zorganizował podczas lekcji Mikołajki. Niestety, nie mogły się one odbyć w tradycyjny sposób. Ale i z tym sobie poradziliśmy! Każdy uczeń, który na swoich lekcjach miał założoną czapkę Mikołaja, czerwony nos renifera, jakąkolwiek świąteczną opaskę lub inny gadżet świąteczny i pokazał się na kamerce, nie był pytany i nie pisał żadnej niezapowiedzianej kartkówki.Frekwencja mikołajkowych miłośników dopisała! Było dużo śmiesznych i zabawnych sytuacji! Uczniowe wyglądali szałowo! Najbardziej cieszyli się nauczyciele, którzy w końcu mogli zobaczyć swoich ukochanych uczniów!

foto andrzejki 1000x600Do tej pory zawsze w szkole obchodziliśmy Andrzejki - była dyskoteka andrzejkowa dla starszych klas, a dla młodszych zabawa andrzejkowa połączona z wróżbami. Niestety przez trwającą pandemię nie mogliśmy zorganizować żadnej zabawy  na terenie placówki. Postanowiliśmy jednak nie zapominać o tym dniu. Co robimy w Andrzejki? Wróżymy i zaglądamy w przyszłość! Zaproponowaliśmy zatem uczniom Andrzejki on-line! Każdy mógł znaleźć wróżbę dla siebie. Były propozycje standardowych wróżb, takich jak lanie wosku, karteczki z imionami, czy wróżba z obierkami, ale też były wróżby, które można było robić na platformie Wordwall. Mamy nadzieję, że wszyscy doskonale się bawili i wszystkim wyszła wspaniała przyszłość!

polanadzieiZe względu na trwającą pandemię nie odbyło się coroczne podsumowanie akcji "Pola Nadziei 2020" organizowanej przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. Jednak wszystkie szkoły, które brały cały rok udział w tej akcji otrzymały w październiku podziękowania. Szkoła w Mìędzyrzeczu została nagrodzona za szczególne zaangażowanie w realizację ogólnopolskiego programu "Pola Nadziei 2020", z którego dochód przeznaczony jest ma utrzymanie pacjentów w stacjonarnym hospicjum w Bielsku-Białej. Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni, że w naszej szkole jest mnóstwo uczniów, ktorzy chcą nieść pomoc bezinteresownie i chętnie angażują się w tą akcję. Pamiętajmy, że dawane przez nas dobro na pewno do nas powróci!

wolontariat2W dniach 25.11 - 9.12 Szkolne Koło Wolontariatu organizuje akcję świąteczną dla podopiecznych Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Zbierane będą środki higieniczne - szampony, żele pod prysznic, dezodoranty, kremy do twarzy i do rąk, balsamy do ciała, chusteczki nawilżane oraz pampersy. Jeżeli ktoś ma ochotę, można też dołączyć słodycze. bardzo prosimy o włączenie się i wsparcie tej akcji. W tych trudnych dla wszystkich czasach sprawmy, aby na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Dary można przynosić do szkoły i zostawiać u pani woźnej. Dziękujemy serdecznie za okazane wsparcie i pomoc.

Gabriela Chojnacka i Anna Dimos

Copyright © 2021 Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzeczu Górnym Rights Reserved.