wizytawpolicji7 czerwca klasy czwarte i siódme brały udział w „Dniu Otwartym" Szkoły Policji w Katowicach.

Dzieci zobaczyły wiele pokazów w wykonaniu policji i innych służb mundurowych. Uczniowie klas siódmych wzięli udział w zawodach strzelniczych, oddając celne strzały z broni pneumatycznej zdobyli liczne nagrody. Najciekawszym elementem zajęć dla młodszych dzieci okazały się wystawa broni i sprzętu transportowego oraz konie i psy policyjne. Bardzo ciekawa okazała się również inscenizacja działań policyjnych w miasteczku policyjnym.

W ciągu dnia nie zabrakło poczęstunku tradycyjną grochówką, przygotowaną w szkolnej placówce policyjnej.  Na koniec wycieczki, jak to przystało na prawdziwych policjantów dzieci zaopatrzyły się w broń, kajdanki oraz gwizdki. Szczęśliwi i pełni wrażeń, choć bardzo zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Wycieczka przybliżyła dzieciom i młodzieży zawód policjanta. Szkoła Policji w Katowicach to jedyna taka szkoła na południu Polski – okazja była więc niecodzienna.