Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

slubowaniekl1

“Puk, puk, to ja 

 Mały uczeń pierwszaczek. 

   Puk, puk, to ja 

 Taki mały uczniaczek. 

   Puk, puk, to ja, 

Pukam szkoło do twych drzwi. 

   Puk, puk, to ja, 

 Proszę bądź przyjazna mi.”

We wtorek 22 października 2019 roku, krąg „braci uczniowskiej” Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Międzyrzeczu, poszerzył się o nowych uczniów. Tego dnia odbyło się „Ślubowanie klas pierwszych”.  

Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście: Pani Dyrektor Katarzyna Jurczyk, Rodzice, Nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z zerówki, klas drugich i trzecich. Oprawę muzyczną zapewniła Pani Barbara Ociepka. 

Uroczystość rozpoczęła uczennica klasy 3a Maja Mizera witając uczniów oraz wszystkich przybyłych gości. Została zaprezentowana część artystyczna przygotowana przez wychowawczynie klaspierwszych Panią Agnieszkę Kopczyńską i Panią Katarzynę Kornacką. Gościnnie w przedstawieniu wzięły udział uczennice klasy 3a Weronika Hyrnik i Julia Kołoczek,wcielając się w role wróżek.  

Uczniowie klas pierwszych musieli udowodnić wróżkom, że posiadają wiedzę i potrafią sprostać stawianym im wyzwaniom. Wszystkim udało się pomyślnie przejść wszystkie próby i zasłużyć na miano prawdziwego ucznia. 

Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim pierwszoklasistom wielu sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na świadectwie. Każdy uczeń został przyjęty do grona społeczności szkolnej poprzez symboliczne dotknięcie ołówkiem przez Panią Dyrektor.  

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci dostały dyplomy oraz upominki. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Rodzicom klas pierwszych dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

Opracowała A. Kopczyńska

mobidziennik logo szkola z klasa

wiarygodna szkola

codeweek
stopwf sko logo
pola nadziei jakosc
GóraGrosza owocewszkole
pilotaz program unicef
mistrzowiekodowania EdukacjaInspiracja
maszuwage  logo LS

Copyright © 2020 Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzeczu Górnym Rights Reserved.