dzienholokaustu5 listopada gościliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym prezesa fundacji „Brama Nadziei” p. Barbarę Balon.  Opowiedziała nam historie z życia dzieci żydowskich, które przeżyły koszmar Holokaustu. Historie przekazane w sposób prosty uczą nas wrażliwości na ludzką krzywdę, reagowania na takie postawy jak obojętność, uprzedzenia a przede wszystkim szacunku do drugiego człowieka bez względu na wyznanie, kolor skóry czy kulturę. W lekcjach wzięli udział uczniowie klas 4-6. Słuchali bardzo uważnie. Zrozumieli, że mamy się cieszyć życiem a nie narzekać, że mamy szanować innych a nie śmiać się z różnych niedoskonałości.