Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Pola Nadziei to międzynarodowa akcja przypominająca o osobach nieuleczalnie chorych, cierpiących w domach i hospicjach. Zainicjowana została przez szkocką organizację  Marie Curie Cancer Care, opiekującą  się hospicjami w Wielkiej Brytanii.

W 1998 roku MCCC obchodziła 50 rocznicę swego powstania. W tym też roku Polska, kraj, z którego pochodzi patronka MCCC - Maria Skłodowska–Curie , otrzymała od organizacji 350000 cebulek żonkili  i 250 000 jedwabnych żonkili do rozprowadzenia wśród ofiarodawców na rzecz chorych.

W roku 2004 po raz pierwszy do tej kampanii dołączyło Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne w Bielsku–Białej.

Celem akcji jest pozyskiwanie środków finansowych na potrzeby hospicjów opiekujących się ludźmi chorymi na raka oraz propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka.

W tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły, dzięki życzliwości pracowników  JTR MARKET – EURO, mogli kwestować w ramach Pól Nadziei na terenie tego sklepu. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na utrzymanie Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

mobidziennik logo szkola z klasa

wiarygodna szkola

codeweek
stopwf sko logo
pola nadziei jakosc
GóraGrosza owocewszkole
pilotaz program unicef
mistrzowiekodowania EdukacjaInspiracja
maszuwage  logo LS

Copyright © 2020 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzeczu Górnym Rights Reserved.