goprwszkole9.01. gościliśmy w naszej szkole ratownika Beskidzkiej Grupy GOPR - pana Edwarda Łuszczaka, który przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa zimą w górach oraz o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych. Prelekcje odbyły się w dwóch grupach - dla dzieci młodszych z klas I-III i dla dzieci starszych z klas IV-VIII. Na początku pan Edward opowiedział o pracy ratownika górskiego oraz o wymogach, jakie trzeba spełnić, aby nim zostać. Później zapoznał wszystkich z zasadami bezpieczeństwa, które obowiązują w górach zimą, a także mówił o niezbędnych elementach naszego ubioru zimowego. Dowiedzieliśmy się też, jak zachowywać się na stoku narciarskim i jakimi trasami można bezpiecznie jeździć na nartach. Pan goprowiec opowiedział nam też kilka bardzo ciekawych historii ze swojej pracy w GOPRZe. Na koniec wystąpienia podziękowaliśmy panu Edwardowi wielkimi brawami. Prelekcja wszystkim bardzo się podobała i przygotowała nas na spokojne i bezpieczne ferie.

Copyright © 2020 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzeczu Górnym Rights Reserved.