Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

dzienjezykaW dniu 05.03. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury w 1999 roku. Ideą Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest podkreślenie różnorodności językowej i kulturowej świata, promowanie wielojęzyczności, a także zwrócenie uwagi na języki zagrożone i ginące. To obchodzone na całym świecie Święto przypada 21 lutego i ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego oraz dbałość o jego przetrwanie.

Z tej okazji uczniowie klas 4-8 podczas godziny wychowawczej wzięli udział w quizie przygotowanym przez nauczycieli polonistów. Uczniowie, korzystając z aplikacji Quizizz, rozwiązywali zadania z zakresu poprawnej polszczyzny, świetnie się przy tym bawiąc. Wśród rywalizujących zespołów najlepiej spisała się klasa 7a, drugie miejsce zajęła klasa 6c, a trzecie – 6b.

W obchody Dnia Języka Ojczystego w sposób szczególny zaangażowały się uczennice klasy 6a: Amelia Biernatek, Natalia Fender, Anna Ledwoń, Nadia Mrzyk, Nikola Nachyła, Sandra Telok oraz Zofia Zając. Wraz z p. Anną Bożek  odwiedziły one młodszych kolegów z klas: IIa, IIIa i IIIb z samodzielnie przygotowanymi konkursami ortograficznymi i gramatycznymi. Drugo- i trzecioklasiści chętnie zgłaszali się do odpowiedzi, zdobywając pochwały oraz drobne nagrody.

Biblioteka szkolna przygotowała na tę okoliczność wystawę słowników ogólnych i specjalistycznych języka polskiego oraz gazetkę ścienną poświęconą polszczyźnie.

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego spotkały się z pozytywnym odzewem ze strony uczniów i nauczycieli, dlatego mamy nadzieję, że na stałe zagoszczą one w kalendarzu imprez kulturalnych naszej szkoły.

mobidziennik logo szkola z klasa

wiarygodna szkola

codeweek
stopwf sko logo
pola nadziei jakosc
GóraGrosza owocewszkole
pilotaz program unicef
mistrzowiekodowania EdukacjaInspiracja
maszuwage  logo LS

Copyright © 2020 Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzeczu Górnym Rights Reserved.