Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Sport szkolny

sportszkolnyW pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego nasza szkoła startowała we wszystkich zawodach organizowanych na terenie gminy Jasienica w ramach rywalizacji sportowej szkół prowadzonej przez Szkolny Związek Sportowy. Uczniowie klas 4-6 rywalizowali w Igrzyskach Dzieci, natomiast uczniowie klas 7-8 w Igrzyskach Młodzieży. Wszyscy nasi podopieczni wykazali się dużym zaangażowaniem i wolą walki uzyskując bardzo dobre wyniki nie tylko na szczeblu gminnym, ale także powiatowym i rejonowym.

Przypomnijmy najlepsze rezultaty uzyskane przez uczniów startujących w Igrzyskach Dzieci. W drużynowym turnieju szachów zajęliśmy I miejsce w powiecie (nie rozegrano zawodów na szczeblu gminnym) i II miejsce w rejonie. Warto zaznaczyć, że nasi podopieczni przegrali o „włos” walkę o I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego. W drużynowym turnieju tenisa stołowego chłopcy zajęli I miejsce w gminie i IV miejsce w powiecie, natomiast dziewczęta zajęły III miejsce w gminie. W sztafetowych biegach przełajowych dziewczęta zajęły III, a chłopcy IV miejsce na szczeblu gminnym.

Kolej na najlepsze wyniki uzyskane przez uczniów startujących w Igrzyskach Młodzieży. W turnieju piłki nożnej chłopców zajęliśmy I miejsce w gminie i w powiecie.
W maju chłopcy będą reprezentowali naszą szkołę na zawodach rejonowych. W drużynowym turnieju tenisa stołowego dziewczęta zajęły I miejsce w gminie i II miejsce w powiecie, awansując tym samym do etapu rejonowego. W tych samych rozgrywkach chłopcy również zajęli I miejsce w gminie, a w powiecie uplasowali się na VI pozycji. W turnieju piłki ręcznej chłopców zajęliśmy I miejsce w gminie co należy uznać za dużą niespodziankę, zważywszy na możliwości bazowe naszej szkoły w zakresie tej dyscypliny sportu. W półfinale powiatu chłopcy zajęli III miejsce, jednak w tym wypadku powiedzieć tylko o wyniku to nie powiedzieć nic, gdyż nasi uczniowie wznieśli się na wyżyny swoich możliwości. Warto zaznaczyć, że wszystkie drużyny biorące udział w turnieju uzyskały taką samą  ilość punktów i taki sam bilans bramkowy, więc o kolejności na podium decydowała ilość zdobytych bramek. Tutaj niestety wypadliśmy najsłabiej, ale na pocieszenie pozostaje nam fakt, że straciliśmy najmniej bramek ze wszystkich drużyn biorących udział w turnieju.
W sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu gminnym chłopcy zajęli III lokatę, a dziewczęta V.

Wszystkim naszym sportowcom dziękujemy za wytrwałość oraz zaangażowanie
i liczymy na Was w II półroczu.

mobidziennik logo szkola z klasa

wiarygodna szkola

codeweek
stopwf sko logo
pola nadziei jakosc
GóraGrosza owocewszkole
pilotaz program unicef
mistrzowiekodowania EdukacjaInspiracja
maszuwage  logo LS

Copyright © 2022 Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzeczu Górnym Rights Reserved.