Sport szkolny

sportszkolnyW pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego nasza szkoła startowała we wszystkich zawodach organizowanych na terenie gminy Jasienica w ramach rywalizacji sportowej szkół prowadzonej przez Szkolny Związek Sportowy. Uczniowie klas 4-6 rywalizowali w Igrzyskach Dzieci, natomiast uczniowie klas 7-8 w Igrzyskach Młodzieży. Wszyscy nasi podopieczni wykazali się dużym zaangażowaniem i wolą walki uzyskując bardzo dobre wyniki nie tylko na szczeblu gminnym, ale także powiatowym i rejonowym.

Przypomnijmy najlepsze rezultaty uzyskane przez uczniów startujących w Igrzyskach Dzieci. W drużynowym turnieju szachów zajęliśmy I miejsce w powiecie (nie rozegrano zawodów na szczeblu gminnym) i II miejsce w rejonie. Warto zaznaczyć, że nasi podopieczni przegrali o „włos” walkę o I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego. W drużynowym turnieju tenisa stołowego chłopcy zajęli I miejsce w gminie i IV miejsce w powiecie, natomiast dziewczęta zajęły III miejsce w gminie. W sztafetowych biegach przełajowych dziewczęta zajęły III, a chłopcy IV miejsce na szczeblu gminnym.

Kolej na najlepsze wyniki uzyskane przez uczniów startujących w Igrzyskach Młodzieży. W turnieju piłki nożnej chłopców zajęliśmy I miejsce w gminie i w powiecie.
W maju chłopcy będą reprezentowali naszą szkołę na zawodach rejonowych. W drużynowym turnieju tenisa stołowego dziewczęta zajęły I miejsce w gminie i II miejsce w powiecie, awansując tym samym do etapu rejonowego. W tych samych rozgrywkach chłopcy również zajęli I miejsce w gminie, a w powiecie uplasowali się na VI pozycji. W turnieju piłki ręcznej chłopców zajęliśmy I miejsce w gminie co należy uznać za dużą niespodziankę, zważywszy na możliwości bazowe naszej szkoły w zakresie tej dyscypliny sportu. W półfinale powiatu chłopcy zajęli III miejsce, jednak w tym wypadku powiedzieć tylko o wyniku to nie powiedzieć nic, gdyż nasi uczniowie wznieśli się na wyżyny swoich możliwości. Warto zaznaczyć, że wszystkie drużyny biorące udział w turnieju uzyskały taką samą  ilość punktów i taki sam bilans bramkowy, więc o kolejności na podium decydowała ilość zdobytych bramek. Tutaj niestety wypadliśmy najsłabiej, ale na pocieszenie pozostaje nam fakt, że straciliśmy najmniej bramek ze wszystkich drużyn biorących udział w turnieju.
W sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu gminnym chłopcy zajęli III lokatę, a dziewczęta V.

Wszystkim naszym sportowcom dziękujemy za wytrwałość oraz zaangażowanie
i liczymy na Was w II półroczu.

Copyright © 2020 Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzeczu Górnym Rights Reserved.