Żonkil

Nasza szkoła w tym roku już po raz piętnasty przystąpiła do akcji Pola Nadziei, której głównym celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ludzi chorych i cierpiących. W ramach akcji zbierane są także fundusze na  hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. W dniu 22.10.2018 r. miała miejsce inauguracja akcji Pola Nadziei 2019.  Spotkanie odbyło się o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej. Nabożeństwo ekumeniczne i spotkanie zakończyło się tradycyjnym już rozdaniem cebulek żonkili, które są symbolem ruchu hospicyjnego. We wtorek 30 października, dzieci z klasy pierwszej  zasadziły otrzymane podczas inauguracji cebulki  na szkolnym poletku żonkili. Mamy nadzieję, że na wiosnę zakwitną w naszym ogrodzie, a cały rok będą rozkwitały w naszych sercach pomocą na rzecz hospicjum. Mamy już za sobą pierwszą akcję - „słodki dzień”. Cały dochód ze sprzedaży ciast w wysokości 660 zł został przekazany na ten ważny cel.