Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

jaselkaOSP

16 grudnia 2018r. w sali OSP w Międzyrzeczu Górnym odbyły się jasełka połączone z kiermaszem ozdób bożonarodzeniowych. Organizatorem tego spotkania była Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Międzyrzeczu Górnym, natomiast o realizację  jasełek zatroszczyli się uczniowie klas V C oraz VI A.

Przygotowania do całej imprezy rozpoczęły się już na początku listopada. Uczniowie poszczególnych klas mieli za zadanie wykonać ozdoby oraz stroiki świąteczne. Praca ta była nadzorowana przez nauczyciela techniki, panią Janinę Gruchlik. Rodzice uczniów zaangażowali się w pieczenie drobnych ciasteczek oraz ciast. Całymi tygodniami  trwały intensywne próby jasełek, dzieci ćwiczyły swoje role oraz doskonaliły śpiew, aby jak najlepiej wystąpić przed publicznością. Pracę nad przygotowaniem jasełek nadzorowała pani Marta Poślednik, natomiast pani Barbara Frydel-Ociepka odpowiadała za przygotowanie wraz z zespołem wokalnym oprawy muzycznej.

W niedzielę, już od samego południa, rodzice przygotowali poczęstunek – kanapki, koreczki oraz ciasta. O wyznaczonej godzinie – 16.30 sala zapełniła się po brzegi, więc trzeba było dostawić krzesła dla oglądających.

Po oficjalnym przywitaniu wszystkich zebranych przez pana Wojciecha Berusia, przewodniczącego Rady Rodziców, rozpoczęła się prezentacja jasełek. Wszyscy patrzyli na scenę z zachwytem. Od razu rzucała się w oczy przepiękna dekoracja. Po prawej stronie sceny umieszczono szopkę ze żłóbkiem, środek przeznaczony był dla pastuszków,  natomiast po  lewej  stronie sceny widniał  tron Heroda. Dodatkowo scenę zdobiły piękne choinki przystrojone piernikami, przeznaczone do licytacji.

 Jasełka prowadziła jedna uczennica, odpowiednio przenosiła widownię w kolejne akty widowiska. Dzieci były dobrze przygotowane do swoich ról, grały jak prawdziwi aktorzy.  Byli święty Józef, Maryja, król Herod i jego żona, Anioły, które obwieściły pasterzom dobrą nowinę. O wyjątkowe stroje, specjalnie na ten występ uszyte, zatroszczyli się rodzice występujących uczniów. Całość dopełniały przepięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem dla uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. Po zakończonym spektaklu na uczestników spotkania czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz kiermasz z przepięknie wykonanymi przez dzieci ozdobami świątecznymi.

Całą imprezę bardzo dobrze przygotowano. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dzieci, nauczycieli oraz rodziców można było przeżyć niezwykłe popołudnie, które wprowadziło nas wszystkich w świąteczny nastrój. To spotkanie zapamiętamy wszyscy, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

Tekst: Uczennica klasy VI A

Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Międzyrzeczu serdecznie dziękuje Wszystkim Rodzicom, Sponsorom, Dyrekcji oraz całemu Gronu Pedagogicznemu za zaangażowanie i wielki wkład w przygotowaniu Jasełek wraz z  kiermaszem ozdób bożonarodzeniowych dla mieszkańców Międzyrzecza.

mobidziennik logo szkola z klasa

wiarygodna szkola

codeweek
stopwf sko logo
pola nadziei jakosc
GóraGrosza owocewszkole
pilotaz program unicef
mistrzowiekodowania EdukacjaInspiracja
maszuwage  logo LS

Copyright © 2020 Szkolno-Przedszkolny w Międzyrzeczu Górnym Rights Reserved.