goprwszkole6.02. w naszej szkole odbyła się prelekcja GOPR na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Wykład prowadzony był osobno dla klas młodszych i klas starszych. Ratownicy z Beskidzkiej Grupy GOPR opowiadali nam o pracy goprowca - kto może nim zostać i jakie warunki musi spełnić oraz o bezpieczeństwie w górach - nie tylko zimą. Dowiedzieliśmy się, jak zachowywać się na stoku narciarskim oraz na górskiej wycieczce. Goprowcy przypomnieli także o zasadach pierwszej pomocy - jak należy jej prawidłowo udzielać oraz przedstawili nam, w co powinna być wyposażona apteczka. Na końcu uczniowie zadawali ratownikom ciekawe pytania związane z ratownictwem górskim w Beskidach. Mamy nadzieję, że dzięki tej prelekcji uczniowie w należyty sposób zadbają o swoje bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych.