serce1.jpg

muzeumogniaUczniowie klas czwartych spędzili I dzień wiosny na praktycznych zajęciach w Muzeum Ognia w Żorach. Młodzi naukowcy samodzielne zapoznawali się z eksponatami wystawy. Przyswajali wiedzę z zakresu  historii, kultury, fizyki i chemii, przemierzając ścieżkę przez pięć stref tematycznych: Okiełznanie Żywiołu, Przez Antyk i Wieki Średnie, Pali Się!, Obszar Duchowości, Mędrca Szkiełko i Oko. Zwiedzający samodzielnie rozpalili ogień, zapalili znicz olimpijski, a najodważniejsi podjęli próbę ugaszenia wirtualnego ognia. Na koniec dzieci samodzielnie wykonały i udekorowały świeczki z węzy pszczelej oraz obejrzały film edukacyjny. Wizyta w muzeum okazała się dla czwartoklasistów miłą alternatywą tradycyjnych lekcji szkolnych.